Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 19.03.2024, 08:53

Загальноосвітня школа

смт. Раухівка

сайт знаходиться в стані розробки



Меню сайту
Наше опитування
Всього відповідей:
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Адреса школи

вул. Радянська, 3
смт. Раухівка
Березівський р-н
Одеська обл.

Історія школи

Історія виникнення і розвитку

Раухівської середньої школи І-ІІІ ступенів

 Раухівська загальноосвітня школа була заснована в 1946 році у військовому містечку Березівка-2 Раухівського гарнізону неподалік районного центру м.Березівка. Спочатку школа складалася з трьох невеличких  одноповерхневих будівель і була восьмирічною, а з 1954 року стала середньою. У школі навчалися діти з Рухівського гарнізону, с.Новоселівка, у старші класи приїжджали учні з с.Шевченкове та с.Маринове.

Першим директором школи був Гільмфарб Мойсей Самойлович, а завучем Білокінь Петро Миколайович. Незабутньою в пам’яті учнів залишиться талановитий вчитель, відмінник освіти Жулінська Лідія Борисівна. Ці високоосвічені та інтелігентні освітяни були зачинателями кращих традицій школи.

Цікавим  у житті школи була діяльність піонерської дружини імені Олега Кошового, яка зародилась у 1951 році на базі восьмирічної школи. В дружині було чотири піонерських загони. Учні листувалися з матір’ю героя та рідними Краснодонців, школами, де  навчались герої, відвідували місто Краснодон, був обладнаний музей молодогвардійців.

У 1956 році був перший випуск десятикласників — їх було 19.

Кращі атестати одержали учні: Буряченко Анатолій, Щадрукін Володимир, Грановська Ірина, Ковальов Юрій, який став науковим співробітником на кафедрі історії Ленінградського університету.

В школі добре була розвинена художня самодіяльність. У 1962-1963 навчальному році виступ шкільного колективу — танцювальна сценка «Шкільна полька» транслювалася по телебаченню.

Традицією школи було надавати допомогу колгоспам у вирощуванні та зборі урожаю.

З 1969-2009 р. — школу очолювала досвідчений педагог Бересан Валентина Миколаївна, учитель-методист, відмінник освіти України, педагогічний стиль якої відзначається творчим ставленням до навчально-виховного процесу, постійним пошуком нових ідей та впровадженням їх у життя.

1977-2000 р.р. — завучем школи був учитель фізики Стукал Володимир Васильович. Дуже популярним на той час у школі був фотогурток, яким керував завуч.

На початку 1980 року військове командування Рухівського гарнізону оголосило про будівництво нового корпусу школи. Керував будівництвом школи майор Теплов. Допомагали будувати школу й учні. Під девізом „Цегла + цегла = школа” організовувались трудові десанти, де учні, вишикувавшись ланцюжком, складали цеглу на платформи, які піднімались краном на ІІ і ІІІ поверхи. За рік школа була побудована. У підготовці її до навчального року приймали участь учні, батьки, шефи, учителі.

1980 -1981 навчальний рік почався у новому корпусі школи.

Відкривав школу генерал- полковник М.О.Фомічов, який і вручив директорові Бересан В.М. символічний ключ від школи.

У 1980 році було  побудовано новий корпус школи — триповерховий будинок зі світлими просторими класами, великим спортивним залом, актовим залом, їдальнею та майстернями з трудового навчання. Біля школи великий спортивний майданчик. Зараз школа потопає в оточенні каштанів, тополь, беріз.

У 1980 році у школі налічувалось до 700 учнів, у класах було до 40 учнів. Навчання  здійснювалось у дві зміни. Школа спочатку була з російською мовою навчання, а у 1992 році  було набрано перший клас з українською мовою навчання. До цього часу є паралельні класи з російською та українською мовами навчання.

Завжди тісним було співробітництво школи з шефами- військовими частинами льотчиків, ракетників. З 1980 року з’явились хороші традиції, які відбувались щорічно .

Гра „Зарниця” проводилась разом з шефами-військовими, з учнів формувалися загони, розроблялися завдання, плани операцій; гра проходила біля Малахівського лісу, закінчувалась польовою кухнею та привалом біля багаття, піснями. Солдатська каша тоді була найсмачнішою.

До Дня перемоги — 9 Травня проводились паради юноармійських  військ та конкурс строю і пісні. Кожен клас вибирав рід військ: моряки, танкісти, льотчики, прикордонники, ракетники, готували обмундирування, розучували пісню, вчилися йти строєм та виконувати команди. Парад приймали командування шефів та директор школи.                                                                 

Під керівництвом учителя військової справи Скрипникова Анатолія Івановича у підвальному приміщенні школи був обладнаний тир, де учні опановували уміння стрільби. Щорічно проводились змагання „Нумо, хлопці!”А у травні місяці щороку вібуваються змагання з цивільного захисту.

Воєнно-патріотичне виховання учнів сприяло тому, що багато випускників школи продовжували традиції батьків — ставали військовими.

Улюбленим заходом для учнів був туристичний зліт, який проводився щоосені у Малахівському лісі, де цікавим змаганням була спортивна естафета, конкурси кашоварів та художньої самодіяльності; кожен клас ставив палатку, готував свою емблему, газету. 

Під керівництвом завуча з виховної роботи Усаніної Ольги Олексіївни готувалась команда ЮІД – юних інспекторів дорожнього руху, яка займала І місце в районних змаганнях  5 – в обласних.

На високому рівні виконувалось  у школі трудове навчання. Між школою та Одеською швейною фабрикою ім. Воровського був заключений договір, згідно якого дівчата старших класів на уроках суспільно-корисної праці шили фартухи та постільну білизну; хлопці, згідно домовленості з колгоспами, збивали ящики для овочів.

Цікавими й романтичними для старшокласників у 60– 90 роках були табори праці й відпочинку, які розташовувались на березі лиману біля села Гуляївка — колгосп ім. Калініна, де учні допомагали колгоспу у вирощуванні овочів та відпочивали. Вкінці табору проводилось „ Свято Нептуна”.

Незабутніми для учнів залишаться вчителі трудового навчання: Ногін Іван Микитович- термін роботи в школі біля 30 років, Руссов Юрій Миколайович- в школі 22 роки, Кухарук Богдана Петрівна – 15 років, дуже любила пісню, виховувала в учнів любов до українських традицій.

Цікавими були фестивалі дружби народів, де кожен клас представляв певну народність та її традиції.

У 80-і роки  дуже популярним у школі був вокально-інструментальний ансамбль під керівництвом учителя музики Огарьової Вікторії Іванівни, який зі своїми виступами побував у Болгарії. У 80–90 роках активно розвивалась художня самодіяльність вчителів: діяв хор, танцювальні та вокальні ансамблі                       

Після того як у 1998 році Рухівський гарнізон було розформовано, військове містечко було перейменовано в смт. Раухівка. На сьогоднішній час у школі 23 класи, у яких навчається 362 учні.

За час свого існування школа випустила 2263 учнів, з 1980 року  102 медалісти.

Щороку до 70% учнів нашої школи поступають до вищих навчальних закладів. Наші випускники добре зарекомендували себе у всіх вузах України.

Особливо багато з них стали військовими, серед  них є генерали. Це Степанов Валерій Миколайович - командуючий Прикарпатським військовим округом, Бізякін Іван Іванович; наукові працівники: Ковальов Юрій – кафедра історії Петербургського університету, Мішкова Олена – доктор біологічних наук, завідуюча кафедрою фізіології Сімферопольського медичного університету, Рибалко Валерій- науковий працівник у галузі хімії, Лобода Юлія- викладач Одеської харчової академії.

У 2000 році всі випускники 11-А класу поступили до вищих навчальних закладів, серед них- 2 золотих і 5 срібних медалістів.

У 2001 н. році – 9 медалістів,  у 2002 році- 11 медалістів, - всі стали хорошими спеціалістами.

Серед випускників є багато вчителів, які продовжують справу виховання молодого покоління. Це Усаніна Ольга Олексіївна- вчитель історії, Шулянська Рима Петрівна- вчитель початкових класів, Котловська Тетяна Миколаївна, Бакланова Маргарита Андріївна- вчителі математики, Білоусова Вікторія Юріївна- психолог школи, Рогульська Олеся Сергіївна- учитель фізики.

На протязі 40 років школа на передових позиціях зі всіх направлень навчально – виховної роботи, є опорою в районі з поширення передового педагогічного досвіду. Основною проблемою школи є розвиток творчої всебічно розвиненої особистості учня. Понад 20 років у школі працює постійно діючий практикум – семінар по впровадженню у навчально- виховний процес педколективом школи інноваційних педагогічних технологій, інтерактивних форм, методів навчання та виховання.

Проведення відкритих уроків та обмін досвідом зі своїми колегами під час цього семінару- допомога вчителям удосконалювати свою педагогічну майстерність.  Школа оснащена комп’ютерним класом, мультимедійною дошкою. Учні 6-х- 11-х класів засвоюють комп’ютерну грамотність під  керівництвом  учителя інформатики Дацишена В.В.

Учительський колектив школи завжди відзначався творчістю. Зараз у школі працює 42 педагоги, із них вчителі – методисти: Заєць Н.К., Стукал В.В., Михайлюк Г.А., Шевчук Л.К., Сущенко Л.У., Борисова К.М., Уланова Н.М., Кравчук Н.С., Мазур Л.І.; Стукал Л.В.; 10 вчителів мають звання „Старший учитель”; 9 вчителів-  знак „Відмінник освіти України”. 

Регулярно в школі проходять районні та обласні семінари, де вчителі діляться своїм досвідом роботи. У 2006 році обласний семінар вчителів- методистів української мови та літератури, де всім запам’ятався урок- проект вчителя Шевчук Л.К. та виховний захід „Дочка Прометея”- вчителі: Заєць Н.К., Гуцалова Г.М., Івлєва Л.Б. У 2007 році обласний семінар вчителів- методистів початкових класів, де дали відкриті уроки вчителі: Зубрицька О.І., Дузяк М.Г.,Курсакова Л.В., цікавий відкритий захід з використанням лялькового театру „А у нашому дворку, як в весняному садку” піготувала вчитель Дерлюк Р.П.. Чотири роки вчителі початкових класів Курсакова Л.В. та Зубрицька О.І. працюють над апробацією підручників з математики. Наші педагоги є керівниками творчих груп вчителів району майстер – клас- вчителі російської мови: Сущенко Л.У., Лубніна Л.М.;  вчителі фізики Стукал В.В. та Борисова К.М. - керівники  районних  методобєднань.  Активно проводиться в школі дослідницька робота в МАН, де призові місця в районних та обласних конференціях займали учні з біології (кер. Михайлюк Г.А.), математики ( кер. Чемерис Т.П.). Неодноразово команди учнів школи представляли район на обласних змаганнях: агітбригади „ За здоровий спосіб життя” та екологічна  ( кер. Івлєва Л.Б.); турнір юних біологів „Біобій”( кер. Михайлюк Г.А.) і займали призові місця.

Щорічно вчителі школи є учасниками районних конкурсів  „Учитель року”,  учасники обласних - вчителі:  Мазур Л.І., Михайлюк Г.А.,  Луцик О.І.  Дерлюк Р.П.

Учні школи займають призові місця на районних та обласних олімпіадах з різних предметів; є лауреатами обласного конкурсу ”Таланти твої, Україно!” (хореографія, драматургія, художнє читання, гімнастика, духовий оркестр).

Хореографічний ансамбль «Непосєди» зародився в 1997 році в Раухівській ЗОШ І-ІІІ ступенів як танцювальний гурток й одержав офіційний статус «Непосєди» в 1992 році.

Головною метою роботи колективу, відповідно до вимог Державної національної програми «Освіта» /Україна XXІ століття/ є формування гармонійно розвиненої особистості з високим національним культурним потенціалом, залучення учнів до масового танцювального мистецтва, виховання загальної естетичної й танцювальної культур.

Понад 20 років колектив успішно творчо розвивається – як активний учасник відродження історичної та культурної спадщини українського народу, традиційно відкриваєть урочисті , святкові концерти як у Раухівці, так і в м.Березівка; колектив під керівництвом відмінника освіти Князєвої Г.М. надає методичну та велику практичну допомогу в організації та проведенні тематичних та фольклорних вечорів, свят та семінарів району, таких як : «Дочка Прометея» /2000р./.

Візитною карткою колективу «Непосєди» є шкільні свята, якими відкриваються кожного року «Дні знань».

Наказом Міністерства освіти України №418 К от 13.10.1994 р. колективу присвоєно звання «Зразковий художній колектив».

Зразковий танцювальний колектив «Непосєди» є багаторазовим переможцем районних фестивалів і конкурсів. З 1994 року колектив незмінний Лауреат І ступеню Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Таланти твої, Україно ! » у номінації «Хореографічні колективи».

Листопад 2000 р.: «Непосєди» - Лауреати V Одеського обласного дитячо-юнацького фестивалю художньої творчості «Наше майбутнє – 2000 !» у номінації «естрадний народний танець», у якому приймали участь понад 60 кращих колективів та солістів з Одещини.

2002 р. Лауреат І ступеню огляду-конкурсу «Березівці – 2000

2003 р. Активна участь в святкуванні 44-річниці економічного факультету Одеського державного аграрного університету.

2004 р. Лауреат фестивалю афганської й воєнно-патріотичної пісні в Одесі «В XXІ століття – без війн» /Радукан/.

2006 р. Лауреат ІІ ст.. обласного фестивалю-конкурсу дитячої та юнацької творчості «Сузіря – 2006». /Тарутино/.

2007 р. Лауреат танцювального конкурсу «Танцю світ  безмежний».

2008 р. Лауреат фестивалю національних культур «Сузіря народів»                                   

Доброю традицією в Березівським районі стало відвідування мешканців Будинку милосердя танцюристами колективу «Непосєди», яких чекають бабусі і дедусі, нужденні у дитячої увазі  й любові.

Колектив «Непосєди» бере шефство над сиротами, напівсиротами притулку «Веселка» в м. Березівка.

Випускники колективу Нежинський Дмитро – студент Інституту Мистецтв ім.Поплавського, Легунова Світлана, Павлюк Вікторія закінчили факультет хореографії Одеського Державного Університету ім..Ушинського /філіал Південно-Українського Державного Педагогічного університету/  й працюють хореографами в м.Одеса, Чебаков Дмитро – працював хореографом у Березівському районі –м.Ставкове. 

Десять років вокальним ансамблем „Свірель” керувала талановитий учитель музики ІвлєваЛ.Б., який був лауреатом обласного конкурсу „Таланти твої, Україно!” Також лауреатами цього конкурсу є постійно  діючий драматичний гурток під керівництвом учителя ЛубніноїЛ.М., яка є також учасником районного поетичноо гуртка молодих поетів „Чарівний вогник”, пише чудові вірші та декламує їх на районних та шкільних святах. Керівниками учнів - лауреатів художнього читання є вчителі: Сущенко Л.У., Сабрам Г.І.

У 1999 році під керівництвом директора школи Бересан В.М. та музиканта бувшої військової частини ГорковськогоП.Д. було створено духовий оркестр з учнів школи. Фанат своєї справи,   Горковський П.Д. згуртував біля себе учнів, зацікавив їх музикою і дуже швидко діти почали грати українські пісні, марші. Шкільний духовий оркестр став улюбленцем школи, містечка та м. Березівки. Мелодія духового оркестру лунала на всіх святах. На День перемоги в м. Березівці на головній площі звучала пісня „День перемоги” у виконанні нашого дитячого оркестру, березівчани підходили до юних музикантів, дякували їм зі сльозами на очах.

Завжди на передових позиціях наші спортсмени. В школі працюють спортивні секції з футболу, волейболу, баскетболу, тенісу. Учні школи постійно займають призові місця в районних та обласних змаганнях.

Довгий час спортивну роботу в школі очолювали вчителі Шулянський П.Т. та Луцик Я.О. Наша школа змагається проти шістнадцяти шкіл району і з року в рік займає призові місця. Останні 5 років школа займає ІІ місце в районі зі спортивно-масової роботи, якою керують вчителі фізкультури Сокур М.М. - тренер ІІ розряду та Луцик О.Я. З 2006 року учні нашої школи входять до збірної Березівського району і у 2008 році зайняли І місце в обласній спартакіаді школярів серед районів третьої групи з волейболу. Випускники нашої школи вступають до ОГПУ ім. Ушинського на факультет фізичної культури.

Колектив школи завжди відзначався творчістю, відповідальністю. Більше 20 років у нашій школі віддали себе справі виховання дітей вчителі:

Гуцалова Ганна Миколаївна- 40 років- учитель укр. мови та літ.,

Трифонова Галина Григорівна- 39 років- учитель початкових класів

Стукал Людмила Володимирівна- 39 років- учитель початкових кл.,

Стукал Володимир Васильович- 38 років учитель фізики,

Кравчук Ніна Степанівна- 34 роки, вчитель рос. мови та літератури,

Шевчук Лідія Кирилівна- 32 р.- учитель укр. мови та літ.,

Яковлєва Алла Кузьмівна- 31 років- учитель англійської мови,

Лубніна Людмила Миколаївна- 30 років, уч. рос.мови та літ.,

Заєць Надія Костянтинівна- 29 років, 16р. завуч- вч. укр. мови та літ

Курсакова Лариса Вікторівна- 25 роки, учитель початкових класів,

Луцик Ярослав Олексійович- 25 років, учитель фізкультури,

Луцик Олена Іванівна- 25років, учитель початкових класів,

Борисова Катерина Матвіївна- 24 роки, учитель фізики.

Мазур Людмила Іванівна- 24 роки, учитель біології та фізики,

Сущенко Лідія Устимівна- 23 роки, уч. рос. мови та літ.,

Солотова Ірина Миколаївна- 23 роки, учитель хімії

Школа була і залишається  кращим куточком смт. Раухівка, сіячем знань, краси і добра.                                            

Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024
Сайт створено у системі uCoz